W piątek, 19 lutego, miał miejsce groźnie wyglądający wypadek w Żaganiu. Kierowca osobówki oślepiony przez słońce stracił panowanie nad samochodem i wjechał w jadący z naprzeciwka autobus.

Wypadek w Żaganiu. Osobówka wjechała pod autobus MZK
fot. Policja.pl

Piątkowy wypadek w Żaganiu miał miejsce na ul. Ratuszowej. W wyniku oślepienia promieniami słonecznymi, kierowca osobowego Renault utracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem. 35-letni kierowca osobówki został z obrażeniami przewieziony do szpitala, natomiast kierowcy autobusu i znajdującej się w nim jednej pasażerce nic się nie stało.

Policjanci podkreślają, że zmienne warunki pogodowe czy właśnie padające pod odpowiednim kątem promienie słońca, które oślepiają kierowcę są jedną z przyczyn wypadków drogowych.

Zobacz:   9. Bieg Niepodległości w Żaganiu. Można się już zapisywać

Polecamy: Wynajem samochodów w Polsce, Europie i na świecie. Wypożyczalnia samochodów Avis

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy pojazdami oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności szczególnie w dni kiedy towarzyszy nam na drodze oślepiające słońce. Prosimy również zachować rozwagę i pamiętać, że pośpiech nie jest dobrym doradcą. – radzą mundurowi z Żagania.