Pościg w Żaganiu za 25-letnią kierującą, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej podjęli funkcjonariusze żagańskiej jednostki. Kobieta wybiegła z auta i uciekła w rejon ogródków działkowych, gdzie po pościgu została zatrzymana.

Pościg w Żaganiu za 25-latką pod wpływem narkotyków
fot. Policja

Całe zajście miało miejsce w czwartek, 25 lutego, po tym jak dzielnicowa na wspólnej służbie z funkcjonariuszem wojska zauważyła na ul. Armii Krajowej w Żaganiu Opla, którego kierujące na widok radiowozu zaczęła wykonywać gwałtowne manewry i łamać przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze chcieli przeprowadzić kontrolę drogową ale kobieta kontynuowała jazdę ulicami Żagania. Rozpoczął się pościg w Żaganiu do którego włączyły się inne policyjne patrole.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Pościg w Żaganiu: uciekająca 25-latka była naćpana

Po przejechaniu ul. Wojska Polskiego kierująca skręciła w prawo, w ulicę Skarbową, gdzie droga prowadzi między innymi w rejon ogródków działkowych. W pewnym momencie kiedy kobieta nie miała już możliwości dalszej ucieczki samochodem. Wtedy zatrzymała auto, wysiadła z niego i podjęła ucieczkę pieszo, a w pościg za nią udali się policjanci, którym ostatecznie udało się ją zatrzymać.

Jak się okazało kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania, a wstępne badanie policyjnym narkotestem wykazało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Na dodatek samochód, którym jechała nie posiadał ubezpieczenia OC oraz ważnych badań technicznych.

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Zatrzymany to poszukiwany 36-letni zielonogórzanin

25-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Postawiono jej m.in. zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie również za popełnienie licznych wykroczeń drogowych.