Pies patrolowo-tropiący Alex, który służył w żagańskiej jednostce odszedł na emeryturę. Przyjazny dla ludzi, stanowczy wobec przestępców i zawsze wierny swojemu przewodnikowi owczarek niemiecki zamieszkał ze swoim opiekunem, mł. asp. Bartoszem Trzuskawskim.

Policyjny pies Alex odszedł na emeryturę. Zamieszkał ze swoim przewodnikiem
Policyjny pies Alex od wtorku jest emerytem – fot. KPP w Żaganiu, policja.pl

Alex to pies patrolowo-trąpiący, który służył w żagańskiej komendzie od 2014 rok. Zanim rozpoczął swoją służbę, przeszedł razem ze swoim przewodnikiem, mł. asp. Bartoszem Trzuskawskim, specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pan Bartosz, przez lata wspólnej służby poświęcał Alexowi mnóstwo czasu, dbał o jego odpowiednią dietę oraz codzienne treningi. Między Bartkiem i Alexem wytworzyła się bardzo szybko wspólna więź, która pielęgnowana była przez lata.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Manewry w Żaganiu. Poligonowe kroki do perfekcji

Żagań: Policyjny pies Alex od wtorku jest emerytem

Podczas wieloletniej służby owczarek niemiecki wielokrotnie brał udział w ściganiu przestępców, tropieniu osób zaginionych i zabezpieczeniach imprez masowych. Alexa doskonale znają również dzieci, ponieważ niejednokrotnie uczestniczył on w spotkaniach profilaktycznych, gdzie równocześnie odbywały się pokazy jego umiejętności.

We wtorek, 2 marca, Alex przeszedł na zasłużoną emeryturę i zamieszkał ze swoim przewodnikiem.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz