Bardzo możliwe, że już wkrótce nowe ścieżki rowerowe połączą powiat żagański. Trwają prace nad koncepcją stworzenia ponadregionalnej sieci tras rowerowych. W siedzibie żagańskiego starostwa odbyło się środę, 3 marca, spotkanie na którym omawiano plany budowy tras dla miłośników zdrowego stylu życia.

Żagań: Nowe ścieżki rowerowe połączą powiat. Trwają prace nad koncepcją stworzenia sieci tras
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels

– Mam nadzieję, że dzięki współpracy oraz wykorzystaniu posiadanych zasobów uda nam się już wkrótce skomunikować powiat żagański oraz stworzyć trasy rowerowe o znaczeniu ponadregionalnym. – mówił starosta Henryk Janowicz – Jest to ważny krok w kierunku realizacji koncepcji naszego lokalnego Zielonego Ładu czyli proekologicznych przedsięwzięć składających się na zrównoważony rozwój gminy i powiatu, zgodnie z zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Starosta pokreślił, że aby zaoferować mieszkańcom powiatu ścieżki rowerowe, które będą służyły jako alternatywy do tradycyjnego transportu oraz będą pełniły funkcje turystyczne, sportowe i rekreacyjne, niezbędne będzie połączenie sił.

– Nie ustajemy w pracach nad stworzeniem bezpiecznej i komfortowej komunikacji rowerowej łączącej Szprotawę z ościennymi miejscowościami – mówi Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik, który był gościem Starosty Żagańskiego.

Polecamy: Uprawiaj sport. Okrywaj styl. Twórz historię.

Warto zaznaczyć, że wkrótce dzięki 21-milionowemu dofinansowaniu powstaną nowe ścieżki rowerowe w Szprotawie, w ramach kilkuletniego projektu rozbudowy ulic Żagańskiej, Sobieskiego, Niepodległości, Mickiewicza, Basztowej, Bronka Kozaka, Głogowskiej, Plac Komuny Paryskiej, Kościuszki i Chodkiewicza, a także ulic Akacjowej, Brzozowej i Klonowej w Wiechlicach.