Policjanci drogówki podjęli pościg w Żaganiu za 23-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyznę udało się zatrzymać. Jak się okazało miał zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzją Sądu Rejonowego w Żaganiu został tymczasowo aresztowany.

Pościg w Żaganiu za piratem drogowym. 23-latek nie zatrzymał się do kontroli
fot. Policja.pl

Akcja rozegrała się w piątek, 5 marca, gdy policjanci żagańskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości w Żaganiu na ul. Lotników Alianckich. Podczas dokonywania pomiarów w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki” z prędkością 96 km/h nadjechało Audi, którego kierowca kompletnie zlekceważył polecenie do zatrzymania się i kontynuował jazdę.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Pościg w Żaganiu: kierowca nie zatrzymał się do kontroli

Patrol ruszył w pościg za samochodem którego kierowca ignorował sygnały do zatrzymania dawane z radiowozu. Audi pędziło ulicami Żagania popełniając szereg wykroczeń. Samochód udało się zatrzymać dopiero w rejonie wiaduktów na ul. Przyjaciół Żołnierza.

Zobacz:   Tomasz Kołogryw, policjant ze Szprotawy, na podium mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

Kierowcą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego, który ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyzna ma teraz znacznie większy problem niż tylko jazdę bez prawa jazdy bowiem postawiono mu również zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej a oprócz tego odpowie też za popełnienie podczas pościgu licznych wykroczeń drogowych. Sąd Rejonowy w Żaganiu zdecydował na tymczasowy areszt 23-latka na okres trzech miesięcy.