Kaskadowe kontrole prędkości w Żaganiu. Policyjne radiowozy można było spotkać w wielu miejscach na drogach całego powiatu. Funkcjonariusze ujawnili blisko 40 przypadków, w których kierowcy nie przestrzegali ograniczeń prędkości.

Kaskadowe kontrole prędkości w Żaganiu. Za prędkość zatrzymano prawie 40 kierowców
fot. KPP w Żaganiu, policja.pl

W piątek, 12 marca, policjanci ruchu drogowego prowadzili kaskadowe kontrole prędkości w Żaganiu. Działania te mają charakter prewencyjny. Polegają na tym, że kontrola prędkości prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie ale w różnych miejscach przez kilka patroli. Celem prowadzonej akcji było złapanie kierowców, którzy zwalniają na widok pierwszego patrolu, następnie po jego minięciu przyśpieszają przekraczając dozwoloną prędkość.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, niestosowanie się do ograniczeń jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Nie zdejmujmy „nogi z gazu” tylko na widok policyjnego radiowozu!

Kontrole pozwoliły wyegzekwować od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Osoby naruszające przepisy musiały liczyć się z konsekwencjami. Żagańscy funkcjonariusze prowadząc kontrolę w 25 miejscach ujawnili 37 wykroczeń związanych z niestosowaniu się do ograniczeń prędkości.