Policjanci z Lubska, zatrzymali 33-latka podejrzanego o potrącenie w Budziechowie na przejściu dla pieszych mężczyzny i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Pieszy z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Potrącenie w Budziechowie. 33-latek, który uciekł z miejsca zdarzenia trafił do aresztu
fot. Lubuska Policja

Do potrącenia na przejściu dla pieszych w Budziechowie doszło w piątek, 22 października, wieczorem. Mężczyznę leżącego na chodniku i stojące przy nim dwie inne osoby zauważyli policjanci z komisariatu w Lubsku, którzy przejeżdżający przez miejscowość. Według pierwszych ustaleń, mężczyznę znaleziono leżącego na drodze i dla bezpieczeństwa przeniesiono na chodnik. Mężczyzna posiadał obrażenia głowy, a kontakt z nim był utrudniony. Wezwane na miejsce pogotowie, przetransportowało go do szpitala.

Zobacz:   17-latka bez prawka i pijany 34-latek próbowali uniknąć kontroli. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi im 5 lat

33-latek potrącił pieszego na przejściu w Budziechowie i uciekł

Podjęte przez policję kroki w celu ustalenie i zatrzymania osoby odpowiedzialnej o potrącenie w Budziechowie, doprowadziły ich jeszcze tego samego wieczora do 33-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. Zabezpieczono również samochów marki Peugeot uczestniczący w zdarzeniu, który mężczyzna zdążył ukryć w znacznej odległości od swojego domu.

Badanie stanu trzeźwości 33-latka wykazało, że był trzeźwy, jednak do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew. Decyzją sądu, zatrzymany trafił do policyjnego aresztu na trzy miesiące. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzuty spowodowania wypadku drogowego, oddalenia się z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy oraz kierowania pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów i decyzji o cofnięciu uprawnień wydanej przez Starostę Żarskiego. 33-latkowi grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.