W związku z listopadowym świętem Wszystkich Świętych, organizacja ruchu w rejonie żarskich cmentarzy będzie zmieniona. Jak co roku w rejonie cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu drogowego, których celem jest ograniczenie utrudnień i poprawa jego płynności. Sprawdź jak dojechać na cmentarz w Żarach, Kunicach i Lubsku.

Jak dojechać na cmentarz w Żarach, Kunicach i Lubsku? Zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach
fot. Pexels

W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu pojazdów zwracamy się z prośbą o niedojeżdżanie do samego cmentarza oraz korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żarach, Przystanek autobusowy zlokalizowany będzie na ulicy Żagańskiej w rejonie byłego klubu garnizonowego. W rejonie cmentarza, na ul. Szpitalnej wyznaczony zostanie również postój „TAXI” (na nowym parkingu w rogu cmentarza).

Jadąc na cmentarz w Żarach, Kunicach i Lubsku warto zadbać o bezpieczeństwo. Nie zabierajmy na cmentarz pieniędzy lub zabierzmy tylko niezbędną kwotę a telefony i torebki należy trzymać cały czas przy sobie. Pozostawienie ich na ławce czy płycie nagrobka to łatwa okazja dla złodziei i kieszonkowców. Parkując samochód, należy zrobić to w taki sposób aby nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym i nie utrudniać parkowania innym kierowcą. Nie pozostawiajmy w aucie żadnych cennych przedmiotów. Jeżeli to możliwe, lepiej też wybrać się na pieszo lub wybrać autobusy na cmentarz w Żarach, których rozkład publikujemy poniżej.

Zobacz:   19. Festiwal Telemannowski w Żarach

Jak dojechać na cmentarz w Żarach

Do cmentarza przy ul. Szpitalnej w Żarach będzie można dojechać ul. Słowackiego. Ulicą Szpitalną, od strony ul. Żagańskiej do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Dojazd do cmentarza będzie również możliwy ulicami Dąbrowskiego, Boya-Żeleńskiego (które na czas zmiany organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych będą ulicami jednokierunkowymi) oraz Słowiczą. Do ulicy Szpitalnej nie będzie możliwy wjazd od ulicy Akacjowej (od strony działek ogrodowych i przejazdu kolejowego).

Parkingi jak co roku zlokalizowane będą na ul. Szpitalnej, na odcinku od ul. Żagańskiej do ul. Sienkiewicza oraz dwa parkingi przy cmentarzu. Wyjazd z głównego parkingu będzie odbywał się ulicami: Łokietka i Konopnickiej w kierunku Al. Wojska Polskiego, natomiast z drugiego parkingu położonego przy cmentarzu będzie możliwy ulicami: Słowiczą i Warsztatową w kierunku ul. Żagańskiej.

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

W związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu pojazdów służby się z prośbą o niedojeżdżanie do samego cmentarza oraz korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Żarach, Przystanek autobusowy zlokalizowany będzie na ulicy Żagańskiej w rejonie byłego klubu garnizonowego. W rejonie cmentarza, na ul. Szpitalnej wyznaczony zostanie również postój „TAXI” ( na nowym parkingu w rogu cmentarza).

Zmiany organizacji ruchu będą obowiązywać od 30 października do 2 listopada włącznie.

Autobusy na cmentarz w Żarach

  • Linia Zgorzelecka – Zawiszy Czarnego: Zgorzelecka – Okrzei – Katowicka – Serbska – Moniuszki – Wieniawskiego – Paderewskiego – Czerwonego Krzyża – Żabikowska – Ułańska – Podwale – Żagańska – Zawiszy Czarnego oraz z powrotem, w godzinach 8:00 – 17:30, z częstotliwością co godzinę w dniach 31 października i 2 listopada oraz co pół godziny 1 listopada.
  • Linia Żagańska – Szklarska: Żagańska – Bohaterów Getta – Aleja Wojska Polskiego – Pułaskiego – Grunwaldzka – Szklarska oraz z powrotem, w godzinach 8:00 – 17:30, z częstotliwością co dwie godziny w dniach 31 października i 2 listopada oraz co pół godziny 1 listopada.
Zobacz:   Żary: Obiekt produkcyjno-logistyczny dla Vita Group już otwarty. Deweloper już planuje rozbudowę Panattoni Park Żary

Jak dojechać ma cmentarz w Kunicach

Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie drogą jednokierunkową od ul. Pułaskiego, za skrzyżowaniem z ul. Marszowską, a wyjazd ul. Pionierów w kierunku ul. Pułaskiego.

Jak dojechać na cmentarz w Lubsku

Jadąc na cmentarz w Lubsku należy pamiętać, że ul. Pokoju na odcinku od ul. Szpitalnej do ul. Jodłowej oraz ul. Krótka będą wyłączone z ruchu. Ul. Szpitalna od skrzyżowania z ul. Poznańską do ul. Warszawskiej będzie jednokierunkowa a ul. Jasna i Pokoju będą jednokierunkowe w kierunku obwodnicy miejskiej. Główny parking będzie znajdował się przy ul. Szpitalnej. Zmiany organizacji ruchu w Lubsku będą obowiązywać od 29 października do 2 listopada 2021 roku.