Policjanci żarskiego ruchu drogowego po pościgu zatrzymali 31-letniego kierowcę VW Polo, który wsiadł za kierownicę pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia oraz posiadał zakazy prowadzenia pojazdów. Przy mężczyźnie znaleziono także narkotyki. Teraz odpowie za popełnione przestępstwa.

Nocny pościg w Żarach: z 5 aktywnymi zakazami prowadzenia nie zatrzymał się do kontroli
fot. Lubuska Policja

Pościg w Żarach miał miejsce nad ranem z poniedziałku na wtorek, 14 grudnia, po tym jak policjanci ruchu drogowego na jednej z ulic wytypowali do kontroli samochód marki VW Polo. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd i przeprowadzić kontrolę drogową jednak kierowca nie zareagował, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta a następnie na jednej z ulic porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo.

Zobacz:   Próbował zapłacić podrobionym banknotem w markecie

Pościg w Żarach: 31-latek miał cofnięte uprawnieniami i zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci natychmiast udali się za nim, by po krótkiej chwili zatrzymać mężczyznę. Podczas przeszukania funkcjonariusze w kieszeniach znaleźli zielony susz oraz tabletki, które zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Wątpliwości budziło również zachowanie 31-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. Rozwiał je test narkotykowy, który potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy, że mężczyzna jest pod wpływem metamfetaminy i marihuany. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się również, że zatrzymany mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania oraz posiada 5 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. Teraz 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego odpowie za popełnione przestępstwa. Tylko za samo zignorowanie nakazu zatrzymania, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.