Kryminalni z Lubska ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o uszkodzenie szopki bożonarodzeniowej w Jasieniu. 22-latka i 24-latek usłyszeli zarzuty uszkodzenia i kradzieży mienia oraz obrazy uczuć religijnych. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Uszkodzenie szopki bożonarodzeniowej w Jasieniu
fot. Lubuska Policja; https://lubuska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/135/135-191304.jpg

Zgłoszenie o uszkodzeniu szopki bożonarodzeniowej ustawionej w centrum Jasienia wpłynęło w sobotę, 8 stycznia, rano. Policjanci, którzy pojechali sprawdzić zgłoszenie, potwierdzili, że skardziono pastorał i uszkodzono figury znajdujące się w szopce. Figura przedstawiająca postać Matki Boskiej miała odłamane dłonie, figurze przedstawiającej Świętego Józefa w dłonie wetknięto butelkę po piwie, uszkodzona została również figura przedstawiająca wielbłąda. Wartość strat wstępnie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych.

Zobacz:   Mężczyzna z bronią sterroryzował kamienicę w Żarach, padły strzały. 30-latek usłyszał 8 zarzutów

Jasień: Dwie osoby z zarzutami za uszkodzenie szopki bożonarodzeniowej

Osoby podejrzane o uszkodzenie szopki bożonarodzeniowej w Jasieniu ustalono i zatrzymano jeszcze tego samego dnia. Dwójka mieszkańców powiatu żarskiego, 22-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna, trafiła do aresztu. W poniedziałek, 10 stycznia, w Prokuraturze Rejonowej w Żarach usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży pastorału oraz obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. 

Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed Sądem. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec nich dozór.