Zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego są kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu lub pod wpływem narkotyków. Kilku takich kierowców zatrzymano w ostatnich dniach w Żarach, jeden z nich miał 2,74 promila alkoholu w organizmie, inni byli pod wpływem narkotyków.

promile
Badanie trzeźwości – fot. Pixabay

W piątek, 27 marca, przed południem w Nowych Czaplach funkcjonariusze zatrzymali 41-latka, mieszkańca powiatu żarskiego, który za kierownicę swojego Seata wsiał pod wpływem narkotyków. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrano krew.

Tego samego dnia do kontroli drogowej w Sieniawie Żarskiej zatrzymali 32 -letniego mieszkańca Żar, który wsiadł do samochodu mając blisko odwa promile alkoholu w organiźmie.

Zobacz:   Glovo w Żarach dostarczy jedzenie i zakupy do domu

Wieczorem w Żarach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 37-latka z Żar, który kierował samochodem osobowym m-ki Audi po użyciu środka odurzającego. Tego samego wieczora w Żarach w ręce policjantów wpadł 26-latek z Żar, kierujący Oplem Vectrą. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Po użyciu środków odurzających był również 21-letni mieszkaniec Żar, który wsiadł za kierownicę Seata w sobotę w nocy. Z promilami za kierownicę Peugeota wsiadł również 42-letni mieszkaniec Żar. Mężczyzna miał 2,74 promila alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali go we wtorek, 31 marca, nad ranem.

Zobacz:   12 zarzutów za włamania do domów w Żarach. 36-latek aresztowany, straty wynoszą prawie 160 tys. złotych

Wszyscy złapani muszą liczyć się z utratą prawo jazdy. Jak czytamy w art. 178a. § 1 kodeksu karnego – kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.