Policjantki żarskiego ruchu drogowego zatrzymały 24-letnią kobietę odpowiedzialną za szczególnie zuchwałą kradzież na przystanku w Żarach. Kobieta usłyszała już zarzuty, odpowie też za naruszenie nietykalności funkcjonariuszki.

Zuchwała kradzież na przystanku w Żarach. 24-latka wyrwała dwie torebki
24-latka zatrzymana za kradzież na przystanku w Żarach – fot. KPP w Żarach

Wyjątkowo zuchwała kradzież na przystanku miała miejsce we wtorek, 1 lutego, po południu przy ulicy Zielonogórskiej w Żarach. Skierowany na miejsce patrol, po uzyskaniu rysopisu złodziejki, natychmiast ruszył na poszukiwania.

Kobietę z dwiema torebkami i odpowiadającą rysopisowi zauważono na jednej z pobliskich ulic. Podczas zatrzymania, 24-latka uderzyła jedną z policjantek, była pobudzona i agresywna. To jednak nie uchroniło jej przed trafieniem do policyjnego aresztu, gdzie kolejnego dnia została przesłuchana i usłyszała zarzuty.

Zobacz:   19. Festiwal Telemannowski w Żarach

Za kradzież szczególnie zuchwałą oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, może grozić jej do 8 lat pozbawienia wolności. Odzyskane torebki tego samego dnia wróciły do właścicielki. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec kobiety dozór.