56-letni mężczyzna z Żar odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru budynku mieszkalnego. Przeciwko niemu skierowany został do sądu akt oskarżenia.

zaprószenie ognia
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Prokuratura w swoim komunikacie podała, że oskarżony mężczyzna, 8 listopada 2019 roku w Żarach sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo pożaru budynku mieszkalnego, zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach.

Jak ustalono, mężczyzna niewłaściwie podłączył tzw. “kozę” do przewodu kominowego. Na tyle niewłaściwie, że była ona niestabilna. Nietrzeźwy 56-latek postanowił napalić w piecu ale urządzenie przewróciło się a wydostający się z pieca żar, spowodował zajęcie się ogniem materiałów łatwopalnych, które znajdowały się w mieszkaniu.

Zobacz:   Glovo w Żarach dostarczy jedzenie i zakupy do domu

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że zachowanie oskarżonego mężczyzny, doprowadziło do bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru budynku mieszkalnego. Szybkie opanowanie pożaru można było zawdzięczać świadkom i interwencji straży pożarnej.

Oskarżony 56-latek, przyznał się w całości do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne ze stanem faktycznym. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.