W pierwszy wiosenny weekend do Żar zawitają miłośnicy gotowania „na czterech kółkach”. W dniach 25, 26 i 27 marca 2022 r. odbędzie się zlot food trucków w Żarach inaugurujący tegoroczny sezon. To prawdziwa gratka dla fanów dobrej kuchni i jedzenia pod chmurką. Na rodzinny piknik zapraszają FUTRAKI.

Zlot food trucków w Żarach
fot. ©Regioneo.pl

Kulinarne miasteczko stanie w parku przy Al. Promnitzów. Food trucki będą karmić mieszkańców Żar przez trzy dni od 25 do 27 marca. W piknikowej atmosferze będzie można spróbować dań z co najmniej 4 kontynentów.

Nie zabraknie dań z kuchni orientalnej, bałkańskiej, śródziemnomorskiej, a także królujących na wszystkich eventach – amerykańskich burgerów i belgijskich frytek. Organizatorzy zapewnią także słodkie przekąski, kawę oraz zimne napoje.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Eventy „foodtruckowe” wpisały się na dobre w mapę miejskich wydarzeń na świeżym powietrzu. Oryginalne dania z różnych stron świata, nieoczywiste smaki i nęcące zapachy przyciągają całe rodziny. Zlot food trucków w Żarach organizują FUTRAKI, organizacja która skupia kilkuset właścicieli food trucków, wyselekcjonowanych pod względem jakości.