100 tys. złotych z rezerwy celowej Zarządzania Kryzysowego przekazał Zarząd Powiatu Żarskiego Szpitalowi na Wyspie oraz 105 Kresowemu Szpitalowi Wojskowemu na walkę z COVID-19.

żarskie szpitale
fot. Pixabay

Pieniądze przekazane 16 kwietnia dla żarskich szpitali, zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu w związku z zapobieganiem i zwalczaniem koronawirusa oraz na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

To kolejny zastrzyk finansowy dla żarskiej służby zdrowia. Wcześniej, 31 marca br. z budżetu powiatu przekazano 400 tys. złotych na walkę z koronawirusem – informuje Powiat Żarski. Środki zostały wykorzystane na wyposażenie sali operacyjnej w Szpitalu na Wyspie oraz zakup środków ochronnych dla personelu medycznego.

Zobacz:   Fałszywy lekarz zgarnął 200 tysięcy złotych

Dodatkowe środki w ramach Tarczy Antykryzysowej dla PUP w Żarach

Dodatkowe środki, zostały też uruchomione do zabezpieczenia pomieszczeń i stanowisk pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żarach. W związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i ogłoszoną tarczą antykryzysową, spodziewana jest zwiększona ilość przedsiębiorców i interesantów zgłaszających się do UP.