Do 5-lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom w wieku 23 i 34 lat, którzy zatrzymani zostali na gorącym uczynku przez policjantów żarskiego ruchu drogowego. Podejrzani są o dokonanie kradzieży Volvo, felg aluminiowych oraz opon. Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec nich dozory.

na gorącym uczynku
Skradzione Volvo odzyskane przez Policję w Żarach – fot. Policja.pl

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 17 kwietnia – informuje Komenda Powiatowa Policji w Żarach – w związku otrzymanym od mieszkańca wsi pod Żarami zgłoszeniem, dyżurny wysłał patrol. Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 34-lat, którzy zabrali z posesji cztery alufelgi warte co najmniej 800 zł.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Okazało się również, że Volvo S40, którym przyjechali przyjechali, zostało skradzione 15/16 kwietnia na terenie powiatu żarskiego. Sprawcy z otwartego garażu zabrali oprócz samochodu, cztery koła oraz zestawy kluczy powodując łącznie straty na 4 tys. złotych. 23-latek, który kierował pojazdem nie dopuszczonym do ruchu, nie posiadał do tego uprawnień. Policjanci zatrzymali mężczyzn oraz zabezpieczyli odzyskane rzeczy.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a kolejnego dnia usłyszeli zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec nich dozory. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.