Kryminalni z Żar zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który prowadził pod wpływem narkotyków i posiadał metamfetaminę. Podczas przeszukania pokoju hotelowego w którym mieszkał policjanci znaleźli małą uprawę marihuany ukrytą w szafie.

uprawiał w szafie marihuanę
Uprawa konopi w hotelowej szafie odkryta w Żarach – fot. Policja.pl

Żarscy kryminalni zatrzymali w poniedziałkowy wieczór 42-latka, który przyjechał do hotelu, w którym wynajmował pokój. Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli ukrytą w papierowych i plastikowych pudełkach białą, częściowo skrystalizowaną substancję. Tester wykazał, że jest to metamfetamina. W kolejnym pomieszczeniu, w szafie na ubrania odkryli małą uprawę marihuany. Szafa wyłożona była folią aluminiową, a rośliny zasadzone w doniczkach i doświetlane lampą.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany

Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli w samochodzie, którym przyjechał 42-latek, saszetkę a w niej kolejne narkotyki. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna sam może być pod wpływem substancji psychotropowych, policjanci wykonali test. Wynik był pozytywny w związku z czym pobrana została krew do dalszych badań. Narkotyki, oraz sadzonki zostały zabezpieczone i zostaną poddane dalszym badaniom laboratoryjnym a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kolejnego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i uprawy konopi innej niż włókniste. Może mu grozić do 3 lat pobawienia wolności.