Osoby odpowiedzialne za pobicie, które miało miejsce w Żarach w ubiegłym tygodniu zostały zatrzymane. To 31 i 25-latek z Żar. 16 kwietnia dotkliwie pobili swoją ofiarę, zabrali mu telefon i uciekli. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury oraz Policji i zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

pobicie
fot. Lubuska Policja / Policja.pl

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, 16 kwietnia w Żarach. Sprawcy podeszli do nieznanego sobie mężczyzny, dotkliwie pobili szarpiąc za ręce i zadając ciosy w okolice żeber a następnie zabrali mu telefon warty tysiąc złotych, po czy oddalili się.

Policja rozpoczęła sprawdzanie ulica i poszukiwania sprawców napadu natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zajściu. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali jednego z nich. Był nim 31-letni mieszkaniec Żar, który posiadał przy sobie skradziony telefon. Drugiego kryminalni zatrzymali 21 kwietnia – to 25-latek z Żar.

Zobacz:   Usługi archiwistyczne - co warto wiedzieć?

Oboje mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie. W środę sąd przychylił się wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.