Do dwóch pożarów budynków gospodarczych w Żarach i Budziechowie, wyjeżdżali w ostatnich dniach strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Żarach i Lubsku, przy wsparciu kolegów z OSP Żary Kunice i OSP Stara Woda.

pożary budynków
fot. Pixabay

20 kwietnia około godziny 15:05 żarscy strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach oraz OSP Żary Kunice, wyjechali do pożaru budynku gospodarczego przy ul. Grunwaldzkiej w Żarach. Strażacy ugasili palącą się komórkę wraz z wyposażeniem i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. – W chwili przyjazdu pierwszych jednostek straży pożarnej na miejsce zdarzenia, pożarem objęty był budynek gospodarczy wykonany z drewna sąsiadujący z kilkoma innymi murowanymi budynkami gospodarczymi – mówi asp. P. Brela z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach.

Zobacz:   Przebudowa DK12: Trasa Żary-Żagań-Szprotawa ma być dostosowana do standardów drogi GP

Następnego dnia, we wtorek, dyżurny w Żarach przyjął zgłoszenie o pożarze w miejscowości Budziechów (gm. Jasień). Do tego pożaru wyjechały zastępy straży z pobliskiego Lubska oraz OSP ze Starej Wody. Po ugaszeniu i zabezpieczeniu miejsca pożaru, strażacy wykonali prace rozbiórkowe zniszczonej ogniem konstrukcji.