Szaleńczy pościg za VW Passatem w Lubsku. Niebezpieczną jazdę policjanci przerwali w miejscowości Raszyn. Kierowcą okazał się 18-latek bez prawa jazdy.

pościg
fot. Policja.pl

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 26 kwietnia. Lubscy policjanci zauważyli na ul. Warszawskiej Passata, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kiedy włączyli sygnały aby go zatrzymać i przeprowadzić kontrolę ten przyspieszył i zaczął uciekać przez okoliczne miejscowości. Niebezpieczną jazdę 18-latka przerwano dopiero w miejscowości Raszyn pod Lubskiem. Kierowca został zatrzymany, to mieszkaniec powiatu żarskiego, podróżował z nim również 17-letni pasażer.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie nie tylko za wykroczenia dotyczące naruszenia obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa i kierowania bez uprawnień, ale również za przestępstwo związane z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli. Popełnienie takiego przestępstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.