Szaleńczy pościg za VW Passatem w Lubsku. Niebezpieczną jazdę policjanci przerwali w miejscowości Raszyn. Kierowcą okazał się 18-latek bez prawa jazdy.

pościg
fot. Policja.pl

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 26 kwietnia. Lubscy policjanci zauważyli na ul. Warszawskiej Passata, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kiedy włączyli sygnały aby go zatrzymać i przeprowadzić kontrolę ten przyspieszył i zaczął uciekać przez okoliczne miejscowości. Niebezpieczną jazdę 18-latka przerwano dopiero w miejscowości Raszyn pod Lubskiem. Kierowca został zatrzymany, to mieszkaniec powiatu żarskiego, podróżował z nim również 17-letni pasażer.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]

Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie nie tylko za wykroczenia dotyczące naruszenia obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa i kierowania bez uprawnień, ale również za przestępstwo związane z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli. Popełnienie takiego przestępstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.