Zatrzymano 30-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie serii kradzieży z włamaniem na terenie powiatu żarskiego. Łączne straty na szkodę kilku osób to 130 tys. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

sprawcy serii włamań
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja.pl

Od połowy kwietnia 2020r. na terenie powiatu żarskiego doszło do kilku kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych i hali magazynowych. Nieznani sprawcy włamywali się przez okna, przecinali kłódki wchodząc do pomieszczeń. Zabierali m.in. elektronarzędzia, specjalistyczny sprzęt elektroniczny, agregaty prądotwórcze. Swym działanianiem spowodowali straty na łączną kwotę blisko 130 tys.złotych, na szkodę kilku pokrzywdzonych.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Nad sprawami pracowali policjanci służby kryminalnej. W wyniku prowadzonego śledztwa zatrzymali 23 kwietnia 30-letniego mężczyznę. W swoim miejscu zamieszkania posiadał on część skradzionego mienia oraz narkotyki. Podejrzany trafiły do policyjnego aresztu. Został przesłuchany, usłyszał 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz posiadania substancji psychotropowych. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są dalsze zatrzymania. Za tego typu przestępstwa zatrzymanemu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności

25 kwietnia 2020 r. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i Policji i zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.