Mieszkańcy i goście odwiedzający w nadchodzących dnia Lubsko będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach podczas Dni Lubska 2023. Od 2 do 4 czerwca na placu „patelnia” przy budynku Biblioteki – Centrum Kultury im. Jana Raka odbędzie się wiele interesujących wydarzeń, które zapewnią rozrywkę dla osób w każdym wieku. Imprezy towarzyszące trwają już jednak od zeszłego tygodnia.

Na Dni Lubska 2023 wydarzeń i atrakcji nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

W piątek, 2 czerwca, rozpocznie się happening „Młodość wolna od uzależnień”. To ważne wydarzenie skierowane jest do młodych ludzi i ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz walkę z nałogami. Następnie, będzie miała miejsce inauguracja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, podczas którego młodzi artyści będą mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne. O godzinie 17:00 grupa kabaretowa dla dzieci, Cyrk Partolini, wystąpi z niezwykłym spektaklem a wieczorem, zespół z Ukrainy zaprezentuje swoje umiejętności artystyczne, tworząc niezapomnianą atmosferę.

W sobotę, 3 czerwca, pełen program artystyczny będzie trwał przez cały dzień. Wystąpią m.in. zespół Posezonowi działający przy UTW, zespół rockowy RDZA, wokaliści Studia Piosenki Konsonans, a także Małgorzata Chęcińska, która zaprezentuje mini recital. O godzinie 18:30 koncert da zespół „Piękni i Młodzi”, który rozgrzeje atmosferę do wieczornego występu pt. „Piosenki Czesława Niemena i Złota Era Bigbitu”, w wykonaniu finalistów programu The Voice of Senior – Andrzeja Szpaka i Małgorzaty Sitek. Wieczór zakończy się koncertem zespołu disco polo Bostton, a następnie wszyscy będą mieli okazję bawić się na dance party z didżejem, które rozpocznie się o godzinie 22:30.

Zobacz:   Niesamowity gest. Oddał szpik aby ratować życie bliźniaka genetycznego

Niedziela, 4 czerwca, to dzień pełen sportu, rekreacji i dobrej muzyki. Na stadionie odbędą się międzynarodowe turnieje piłki nożnej, a także mecze o Mistrzostwo IV Ligii Lubuskiej. Wieczorem, zespół Esperanza „Niezapomniane przeboje” zapewni publiczności niezapomniany występ muzyczny. Ponadto, w niedzielę na Zalewie Karaś odbędzie się Festiwal Kolorów Holi, który dostarczy niezwykłych wrażeń.

„Wydarzenie specjalne” to koncert muzyki dawnej w kościele pw. NSPJ, który odbędzie się 4 czerwca o godzinie 17:00. Zespół kameralny Green Kore wykona utwory Haendla, Purcella i Vivaldiego w ramach cyklu „Przedsionek Raju”.

Zobacz:   Niesamowity gest. Oddał szpik aby ratować życie bliźniaka genetycznego

W ramach Dni Lubska 2023 nie brakuje także innych atrakcji. Spotkania literackie, wernisaże i wydarzenia okolicznościowe to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i cieszyć się sztuką.

Nie tylko kultura, ale także sport i rekreacja będą obecne podczas „Dni Lubska 2023”. Na Zalewie Karaś odbędą się otwarte zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, a także spławikowe mistrzostwa koła PZW nr 1 w Lubsku. Na stadionie natomiast będzie miała miejsce seria meczów piłki nożnej oraz gminny maraton rowerowy.

Dodatkowo, w ramach Dni Lubska 2023, odbędą się inne wyjątkowe wydarzenia, takie jak Zlot Motocyklowy BOXER MC POLAND na Zalewie Nowiniec, odsłonięcie pomnika w parku przy placu Grzei oraz Dzień otwarty Środowiskowego Domu Samopomocy. Na Zalewie Karaś odbędą się otwarte zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, a także spławikowe mistrzostwa koła PZW nr 1 w Lubsku. Na stadionie natomiast będzie miała miejsce seria meczów piłki nożnej oraz gminny maraton rowerowy.

Zobacz:   Niesamowity gest. Oddał szpik aby ratować życie bliźniaka genetycznego

Warto również wspomnieć o malowaniu muralu przez francuskiego artystę Michaela Marcinkowskiego w sąsiedztwie placu zabaw przy ul. Sportowej oraz o solarigraficznej wystawie fotograficznej, która odbędzie się podczas Dnia otwartego Baszty.

Dni Lubska 2023 to wydarzenie, które oferuje mnóstwo atrakcji dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających miasto. Koncerty, występy artystyczne, pyszne jedzenie, a także wiele innych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych czekają na uczestników. To doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze, czerpania radości z muzyki, sztuki i spotkań z innymi ludźmi.

Komentarze