Oddział Panattoni BTS wspiera najbardziej potrzebujące placówki zapewniające azyl poszkodowanym zwierzętom, w lokalizacjach swoich realizacji. We współpracy z Dekpol Budownictwo deweloper odnowił Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach. Koszt kompleksowej renowacji dwóch pawilonów wyniósł 146 000 zł.

Żarskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt odnowione dzięki wsparciu Panattoni i Dekpol Budownictwo
Żarskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zostało odnowione dzięki wsparciu Panattoni i Dekpol Budownictwo – fot. materiały prasowe/Panattoni

Dekpol Budownictwo oraz Panattoni po raz kolejny współpracują w słusznej sprawie. W grudniu ub. roku firmy przeprowadziły remont schroniska OTOZ Animals w Tczewie, gdzie oprócz prac budowlanych, wsparły placówkę zakupami najpotrzebniejszych produktów.

To fantastyczne uczucie mieć zaufanego partnera w tak szlachetnych inicjatywach. Wraz z firmą Dekpol udowadniamy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć zdecydowanie więcej. – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni – Wsparcie schronisk przez Panattoni BTS to doskonały sposób pozytywnego oddziaływania na lokalne społeczności. Szczególnie kiedy cały proces wspiera tak fantastyczna organizacja jak Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Aport” na czele z Panią Jolą Jureczko. Zaangażowanie wielu podmiotów pozwoliło dobrze zdiagnozować potrzeby i przeprowadzić kompleksowy remont, za co ogromnie wszystkim dziękujemy – dodaje.

Żary: Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt odnowione dzięki wsparci

Koszt odnowienia Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach wyniósł 146 000 zł. Renowacja objęła m.in. zabezpieczenie boksów, remont elewacji, oczyszczenie i malowanie krat oraz tynków, roboty okładzinowe ścian, montaż wentylacji grawitacyjnej, roboty rozbiórkowe, prace izolacyjne, przeciwwilgociowe i cieplne czy naprawę murków oraz posadzki betonowej. Odnowione zostały dwa pawilony żarskiego schroniska.

Zobacz:   Policjanci po służbie, zatrzymali poszukiwanego oraz sprawcę kradzieży

Dobro lokalnego schroniska od lat leży na sercu Żarskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Aport”, które za swoje zaangażowanie na rzecz skrzywdzonych psów i kotów zostało m.in. uhonorowane tytułem Lubuskiego Anioła, wręczanego osobom i organizacjom szczególnie zaangażowanym w życie lokalnych społeczności województwa lubuskiego. Założycielką stowarzyszenia, a także inicjatorką remontu żarskiego schroniska, była Jolanta Jureczko, która przez lata uratowała setki czworonogów, a sama jest właścicielką 7 uratowanych psów i 8 kotów. 

W imieniu wszystkich tych zwierząt, które cierpią w milczeniu i same nie mogą prosić o pomoc, ale też całej lokalnej społeczności, ogromnie dziękuję firmom Panattoni i Dekpol Budownictwo. To niesamowicie budujące i wzruszające ile dobra wniosły do życia naszego schroniska, stając się naszymi aniołami. – mówi Pani Jolanta – Oczywiście firmy tworzą ludzie i widzimy, że to ludzie o wielkich sercach i ogromnej empatii, którzy spadli naszej społeczności z nieba. Nigdy nie zapomnimy okazanego ciepła, zrozumienia i wreszcie działania, które zapewni naszym czworonogom zdecydowanie lepsze warunki – dodaje.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Z przyjemnością skorzystaliśmy z ponownego zaproszenia wsparcia projektu Panattoni BTS na rzecz schronisk dla zwierząt. Pomaganie lokalnym społecznościom to wyraz odpowiedzialności, która stanowi jedną z kluczowych wartości naszej firmy. Cieszę się, że podopieczni placówki, dzięki inicjatywie kolegów z Panattoni, mają teraz lepsze warunki pobytu. Prace w Żarach zostały zrealizowane w cztery tygodnie, do czego przyczyniła się owocna współpraca ze schroniskiem i Panattoni, za którą serdecznie dziękuję – dodaje Michał Skowron, Prezes Dekpol Budownictwo

W Polsce funkcjonuje obecnie około 230 schronisk dla zwierząt. Według danych z raportu Głównego Inspektoratu Weterynarii w 2020 roku w schroniskach przebywały 92 242 psy oraz 32 507 kotów. Tworzenie schronisk to jedna z podstawowych form pomocy bezdomnym zwierzętom domowym – w tych placówkach porzucone zwierzęta znajdują nie tylko bezpieczne schronienie, ale też kompleksową pomoc medyczną i behawioralną. 

Zobacz:   Przebudowa Żelaznej w Żaganiu idzie pełną parą

Jesteśmy dopiero na początku misji, ale już widzimy, jak wiele możemy wnieść w życie czworonogów i lokalnych społeczności swoimi działaniami. Dobro bezdomnych zwierzaków bardzo często zależy od wielkiego serca ludzi – adoptujących czy wolontariuszy, którzy codziennie poświęcają wolny czas, by zapewnić psom i kotom jak najlepsze warunki. Nasze wsparcie dla schronisk to także hołd oddany takim osobom, kochającym zwierzęta i gotowym na bezinteresowną pomoc. Już cieszymy się na kolejne realizacje i współprace z lokalnymi bohaterami – podsumowuje Karolina Kukulska, Marketing Manager w Panattoni BTS w Panattoni.

Panattoni BTS nie zwalnia tempa w zakresie pomocy schroniskom dla zwierząt. Firma już planuje działania pomocowe w Boguchwale pod Rzeszowem, gdzie wykonane zostaną nowe chodniki z kostki brukowej, bramki wejściowe, nowy boks a także niwelacja i humusowanie terenu. W dalszej kolejności Panattoni działać będzie m.in. w Korabiewicach – w połowie drogi między Warszawą i Łodzią.

Komentarze