Remont drogi wojewódzkiej w Grabiku – Utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień

Od poniedziałku, 4 września, mieszkańcy wsi Grabik koło Żar oraz podróżujący tą trasą muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Trwa remont drogi w Grabiku, przez który droga wojewódzka 287 zostaje całkowicie zamknięta dla ruchu, a towarzyszyć temu będzie znaczne utrudnienie w codziennych podróżach.

Remont drogi w Grabiku - utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień. ZDW wyznaczył objazdy
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Informację o zamknięciu drogi wojewódzkiej 287 przekazało Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, właściciel drogi, który podjął tę decyzję związku z koniecznością przeprowadzenia remontu przepustu, który uległ uszkodzeniu podczas trwającej od miesięcy modernizacji nawierzchni tego odcinka.

Zobacz:   Czy zwłoki kobiety znalezione w lesie koło Jasienia to 26-letnia Daria?

Remont drogi w Grabiku – utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień

Prace remontowe na drodze wojewódzkiej 287 będą trwały prawdopodobnie do końca września, co oznacza, że mieszkańcy oraz kierowcy podróżujący tą trasą będą musieli znaleźć sobie alternatywne trasy dojazdu. Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotował dwa objazdy, które będą dostępne dla kierowców w okresie remontu.

Pierwszy objazd, przeznaczony głównie dla samochodów osobowych, prowadzi od skrzyżowania krajówki (DK 12) z obwodnicą Żar w stronę ul. Zielonogórskiej. Następnie kierujemy się na drogę w kierunku Bieniowa, a stamtąd skręcamy w kierunku Lubanice.

Zobacz:   Zwłoki kobiety z tatuażami znalezione w lesie koło Jasienia. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości

Dla ciężarówek przygotowany jest inny objazd. Ciężarówki kierują się od skrzyżowania krajówki (DK 12) z obwodnicą Żar w stronę ul. Zielonogórskiej, aż dojedziemy do skrzyżowania w Nowogrodzie Bobrzańskim. Stamtąd należy kontynuować w kierunku Lubska i Jasienia.

Komentarze