43-letni mężczyzna podejrzani o kwietniowe kradzieże z włamaniem, które miały miejsce w Lubsku, został zatrzymany. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać.

w lubsku
fot. Policja.pl

Kradzieże miały miejsce w kwietniu. To wtedy w Lubsku zaczęły ginąć rowery, elektronarzędzia i pieniądze. Nieznany wówczas sprawca dopuścił się także kradzieży ponad 200 kg miedzi. Kradzieże miały miejsce w jednej z firm oraz z prywatnej posesji. Straty poszkodowanych to blisko 20 tys. złotych.

Złodziejem okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, którego zatrzymano w czwartek, 30 kwietnia i osadzono w policyjnym areszcie. Zgromadzone przeciw niemu dowody, pozwoliły na postawienie mu zarzutów. Podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania, znaleziono część skradzionych rzeczy, które zostały zabezpieczone przez Policję i wkrótce trafią do właścicieli.

Zobacz:   Burmistrz Lubska spotka się z mieszkańcami

W piątek, 1 maja, Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec 43-latka dozór. Za kradzieże z włamaniem może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.