W ubiegłym tygodniu, w dniach 5 i 7 maja, Starosta Żarski Józef Radzion spotkał się z burmistrzami Jasienia i Łęknicy – Andrzejem Kamyszkiem i Piotrem Kuliniakiem.

starosta żarski
fot. Pixabay

Pierwsze ze spotkań odbyło się we wtorek, 5 maja 2020 r., w Starostwie Powiatowym w Żarach, podczas którego Józef Radzion rozmawiał z burmistrzem Jasienia Andrzejem Kamyszkiem na temat zagospodarowania terenu znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawskich i Okrzei w Jasieniu. Panowie poruszyli również bieżące sprawy jak funkcjonowaniem miejsc kwarantanny, stanu dróg i chodników przy drogach powiatowych i usychających drzew które należy wyciąć.

Polecamy w Regioneo: Rozpoczęła się rzeź starych – czasami 200 letnich, zdrowych, pełnych dziupli i gniazd dębów. Głową muru nie przebijesz! Trwa okres lęgowy ptaków a PKP tnie drzewa. Bezczynność urzędników i przerzucanie się kompetencjami, brak jakiejkolwiek chęci pomocy oraz znieczulica na dziejące się barbarzyństwo powala.

Zobacz:   Zwłoki kobiety z tatuażami znalezione w lesie koło Jasienia. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości

Dwa dni później, 7 maja 2020 r. Starosta omawiał z burmistrzem Łęknicy Piotrem Kuliniakiem sprawę rewitalizacji budynku przemysłowego w Łęknicy w celu dostosowania go do pełnienia funkcji „Centrum Kulturalno-Turystycznego województwa Lubuskiego”. Panowie omówili również działania podjęte w kierunku przywrócenia ruchu transgranicznego dla mieszkańców. Rozmawiano także na tematy bieżące takie jak funkcjonowanie samorządów lokalnych w okresie pandemii.

Zobacz również: Bezpłatna pomoc prawna dla pracowników transgranicznych