Po pościgu za VW Golfem zatrzymano kobietę z czynnym zakazem prowadzenia pojazdów, która była pod wpływem narkotyków i pasażera, który miał przy sobie narkotyki. Kobiecie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

pościg
fot. Policja.pl

Policjanci pełniący służbę na terenie Lubska w nocy 13/14 maja 2020 r. na ul. Wrocławskiej stojąc przed pojazdem oznakowanym latarką podali sygnał do zatrzymania zbliżającej się w ich kierunku kierującej samochodem marki VW Golf. Kobieta nie zważając na funkcjonariuszy, ominęła ich jadąc dalej. Nie reagowała również, kiedy policjanci ruszyli za nią, włączając sygnały jadąc w kierunku Jasienia. Informację o niezatrzymaniu się samochodu do kontroli otrzymał inny patrol, który pojawił się na trasie Golfa. Funkcjonariusze włączyli sygnały uniemożliwiając dalszy przejazd. Kobieta chcąc wyprzedzić radiowóz, w miejscowości Budziechów zjechała na pas zieleni. Tam policjanci natychmiast dokonali jej zatrzymania.

Zobacz:   Pościg pod Świebodzinem. Pijany kierowca spychał z drogi inne samochody

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 25-latka posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Przy kobiecie policjanci zabezpieczyli również dwa zwitki z zawartością białego proszku. Przeprowadzony test wykazał ecstasy oraz amfetaminę. Zachowanie mieszkanki pow. żarskiego podczas czynności wzbudziło podejrzenie, że kobieta mogła zażyć narkotyki. Przeprowadzono test, który wykazał zażycie metamfetaminy. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrano krew. 25-latka trafiła do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przesłuchanie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Z kobietą podróżowało jeszcze dwóch mężczyzn. Jeden z nich po przeprowadzeniu wszystkich czynności został zwolniony, natomiast drugi 41-letni został zatrzymany. Również przy nim funkcjonariusze znaleźli narkotyki. W obu przypadkach środki odurzające i psychotropowe zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Zobacz:   SG: Zatrzymania trzech poszukiwanych

Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zagrożone, jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a kierowanie pod wpływem narkotyków do dwóch, posiadanie narkotyków karą do lat trzech. – informuje Policja.