W związku zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej wirusem SARS-CoV-2, zawieszono czasowo nocne dyżury aptek w Lubsku. Informacja pojawiła się już w piątek, 15 maja, na stronie żarskiego starostwa.

nocne dyżury aptek w lubsku
fot. Pixabay

Decyzja o czasowym wstrzymaniu nocnych dyżurów lubskich aptek została podjęta na podstawie próśb właścicieli aptek, apelu Prezesa Naczelnej Izby Aptekarskiej w Warszawie i Prezesa Okręgowej Rady Aptekarskiej w Zielonej Górze, gdyż – jak napisano w komunikacie – szczególnie teraz farmaceuci narażeni są na kontakt z chorymi pacjentami i znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.

Jak zaznaczono, podstawowym problem, z którym mierzą się aktualnie apteki są braki kadrowe wpływające na możliwość obsady dyżurów, które wynikają ze wzmożonego ruchu pacjentów spowodowanego epidemią COVID-19.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

W Lubsko do 21-ej a w nocy tylko apteka całodobowa w Żarach

Pacjenci z Lubska i okolic mogą jednak aż do godziny 21:00 korzystać z jednej z lubskich aptek ale w nagłych przypadkach – w nocy – opiekę farmaceutyczną zapewni im tylko apteka całodobowa w Żarach, znajdująca się obok targowiska przy ul. Lotników.