45-letni listonosz z Żar usłyszał zarzuty fałszowania pokwitowań odbioru przesyłek poleconych. Chodzi o przesyłki z okresu od 23 kwietnia do 11 czerwca ubiegłego roku. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował już do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego z dobrowolnym poddaniem się karze.

listonosz podrabiał podpisy
fot. Pixabay

Listonosz podrabiał podpisy

45-letni listonosz z Żar został oskarżony za podrobienie podpisów 11 osób na kartach doręczeń przesyłek poleconych i pokwitowaniach ich odbioru. Chodzi o okres od 23 kwietnia do 11 czerwca 2019 r. Prokurator zarzucił mężczyźnie celowe i z góry zaplanowane działanie a ten przyznał się i złożył wniosek o skazanie bez przeprowadzania rozprawy sądowej.

Zobacz:   Jaka praca jest dobrze płatna w Zielonej Górze?

Zgodnie z wnioskiem 45-latka, prokurator wniósł złożył do sądu wniosek wydanie wyroku skazującego na 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 2 lata próby oraz zobowiązanie do informowania kuratora sądowego o przebiegu okresu próby, a także grzywny w wymiarze 100 stawek dziennych ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 10 zł.

Jeśli jednak sąd odrzuci ten wniosek, byłemu listonoszowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.