Po otrzymaniu zgłoszenia o mężczyźnie jadącym samochodem bez wymaganych uprawnień oraz pod wpływem alkoholu, policjanci z Lubska natychmiast podjęli działania aby zatrzymać niebezpiecznego kierowcę. Ten jednak zignorował sygnały i uciekł do lasu.

pościg w lubsku
fot. Policja.pl

Informację o mężczyźnie, który jeździ po Jasieniu bez uprawnień oraz pod wpływem alkoholu otrzymał dyżurny lubskiego komisariatu w czwartek, 28 maja. Tego dnia służbę w Lubsku pełnili policjanci z gorzowskiej komendy. Sprawdzanie ulic miasta, dróg wylotowych oraz pobliskich miejscowości nie przyniosło żadnego rezultatu, dlatego postanowili poczekać na obrzeżach miasta i obserwować drogę.

Zobacz:   Burmistrz Lubska spotka się z mieszkańcami

Wkrótce nadjechał opisywany w zgłoszeniu samochód jednak próby zatrzymania spełzły na niczym, kierowca zareagował jedynie ucieczką w leśne drogi. Mimo, że patrol pojechał w tym samym kierunku stracili uciekający samochód z pola widzenia.

Po kilku godzinach intensywnych działań w kierunku ustalenia i zatrzymania pijanego kierowcy bez wymaganych uprawnień, udało się wytypować i zatrzymać 38-latka, mieszkańca naszego powiatu. Podczas przesłuchania, tłumaczył się, że uciekł ponieważ nie posiadał prawa jazdy. To przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.