1 czerwca 2020 doszło do tragicznego wypadku drogowego w żarskich Kunicach, w którym zginął starszy mężczyzna. Są już pierwsze ustalenia prokuratora w tej sprawie.

wypadek w kunicach
fot. Pixabay

Przypomnijmy, że poniedziałkowy wypadek w Kunicach miał miejsce w okolicach żarskiej huty szkła tuż po godzinie 17-tej. Zginął w nim mężczyzna, który wpadł pod koła wjeżdżającej na prywatną posesję ciężarówki.

Prokurator: kierowca niewłaściwie obserwował pobocze

Prokurator poinformował o ustaleniach w tej sprawie. W opublikowanym przez Prokuraturę Rejonową w Żarach komunikacie napisano – 49-letni kierowca samochodu ciężarowego Volvo, podczas wjeżdżania z drogi publicznej na teren prywatnej posesji niewłaściwie obserwował pobocze i w następstwie tego najechał na znajdującego się w rejonie pojazdu 59-letniego pieszego, który na skutek doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy ciężarówki wykazało, że był on trzeźwy. Dotychczas przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ciało pokrzywdzonego do sekcji, przesłuchano świadka. O ewentualnych kolejnych ustaleniach w tej sprawie prokuratura wyda odrębny komunikat.