Policjanci zatrzymali 38-latka, który uprawiał konopie w mieszkaniu. Rośliny zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych, a mężczyzna zatrzymany. Za uprawę i posiadanie narkotyków odpowie przed Sądem.

uprawiał konopie w mieszkaniu
fot. Policja.pl

Posiadanie narkotyków, nawet w niewielkich ilościach jest zabronione. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności, jeżeli ilości są znaczne nawet do 10. Niezgodne z prawem jest też uprawianie konopi innej niż włóknista. Prawo przewiduje za to karę do 3 lat, za uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości ziela konopi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 5 czerwca, policjanci z żarskiej komendy podczas służby ustalili, że mieszkaniec powiatu żarskiego w swoim mieszkaniu uprawia narkotyki. Potwierdziło się to, kiedy weszli do miejsca zamieszkania 38-latka i znaleźli kilkanaście krzewów konopi. Rośliny rosły w doniczkach i znajdowały się w dość znacznej fazie wzrostu, bo mierzyły około pół metra. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli także susz, po jego przebadaniu tester wskazał, że jest to marihuana. Zarówno rośliny jak i susz zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych a ich posiadacz został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zobacz:   12 zarzutów za włamania do domów w Żarach. 36-latek aresztowany, straty wynoszą prawie 160 tys. złotych

Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzuty. 38-latek za posiadanie i uprawę narkotyków odpowie teraz przed Sądem.