Mieszkańcy 27 miejscowości w Gminie Żary mogą już korzystać z Systemu SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców. System służy do przekazywania mieszkańcom informacji o awariach, utrudnieniach oraz sprawach dotyczących mieszkańców. Rejestracja o korzystanie z powiadomień są bezpłatne.

system sms-owego powiadamiania mieszkańców
fot. Pixabay

O uruchomieniu Systemu SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców w Gminie Żary poinformował wójt. Od teraz informacje o sprawach dotyczących mieszkańców poszczególnych miejscowości, awariach czy utrudnieniach można otrzymywać poprzez krótkie wiadomości tekstowe SMS. Rejestracja swojego numeru telefonu oraz przekazywane wiadomości są bezpłatne.

System SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców w Gminie Żary

Z powiadomień na telefon komórkowy, mogą skorzystać mieszkańcy 27 wsi i miejscowości Gminy Żary, obejmuje on: Bieniów, Biedrzychowice Dolne, Bogumiłów, Dąbrowiec, Drozdów, Drożków, Grabik, Janików, Kadłubię, Lubanice, Lubomyśl, Łaz, Łukawy, Mirostowice Dolne i Górne, Miłowice, Marszów, Olbrachtów, Olszyniec, Rusocice, Rościce, Stawnik, Siodło, Surową, Sieniawę Żarską, Włostów i Złotnik.

Pierwszym sposobem na zapisanie się do systemu aby otrzymywać powiadomienia SMS na swój telefon komórkowy jest wysłanie wiadomości SMS pod numer 789 440 131, w treści wpisując nazwę miejscowości (wielkimi literami, bez przerw i polskich znaków) np. BIENIOW albo MIROSTOWICEDOLNE. Za wysłanie SMS-a rejestracyjnego zapłacimy zgodnie z naszym planem taryfowym tak jak za zwykłego SMS-a. Jeśli zdecydujemy się na rezygnację z otrzymywania powiadomień, wystarczy wysłać ponownie takiego samego SMS-a pod ten sam numer.

Drugi sposób zapisania się do systemu aby otrzymać powiadomienia SMS na swój telefon komórkowy to podanie swojego numeru telefonu w formularzu udostępnionym na stronie internetowej Gminy Żary w zakładce System SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców. W tym samym panelu będzie można również zrezygnować z otrzymywania wiadomości.

Urząd zapewnia, że numer będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłania komunikatów przez Urząd Gminy Żary a za otrzymywane SMS-y nie będą pobierane żadne opłaty.