Mieszkańcy 27 miejscowości w Gminie Żary mogą już korzystać z Systemu SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców. System służy do przekazywania mieszkańcom informacji o awariach, utrudnieniach oraz sprawach dotyczących mieszkańców. Rejestracja o korzystanie z powiadomień są bezpłatne.

system sms-owego powiadamiania mieszkańców
fot. Pixabay

O uruchomieniu Systemu SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców w Gminie Żary poinformował wójt. Od teraz informacje o sprawach dotyczących mieszkańców poszczególnych miejscowości, awariach czy utrudnieniach można otrzymywać poprzez krótkie wiadomości tekstowe SMS. Rejestracja swojego numeru telefonu oraz przekazywane wiadomości są bezpłatne.

System SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców w Gminie Żary

Z powiadomień na telefon komórkowy, mogą skorzystać mieszkańcy 27 wsi i miejscowości Gminy Żary, obejmuje on: Bieniów, Biedrzychowice Dolne, Bogumiłów, Dąbrowiec, Drozdów, Drożków, Grabik, Janików, Kadłubię, Lubanice, Lubomyśl, Łaz, Łukawy, Mirostowice Dolne i Górne, Miłowice, Marszów, Olbrachtów, Olszyniec, Rusocice, Rościce, Stawnik, Siodło, Surową, Sieniawę Żarską, Włostów i Złotnik.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Pierwszym sposobem na zapisanie się do systemu aby otrzymywać powiadomienia SMS na swój telefon komórkowy jest wysłanie wiadomości SMS pod numer 789 440 131, w treści wpisując nazwę miejscowości (wielkimi literami, bez przerw i polskich znaków) np. BIENIOW albo MIROSTOWICEDOLNE. Za wysłanie SMS-a rejestracyjnego zapłacimy zgodnie z naszym planem taryfowym tak jak za zwykłego SMS-a. Jeśli zdecydujemy się na rezygnację z otrzymywania powiadomień, wystarczy wysłać ponownie takiego samego SMS-a pod ten sam numer.

Drugi sposób zapisania się do systemu aby otrzymać powiadomienia SMS na swój telefon komórkowy to podanie swojego numeru telefonu w formularzu udostępnionym na stronie internetowej Gminy Żary w zakładce System SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców. W tym samym panelu będzie można również zrezygnować z otrzymywania wiadomości.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Urząd zapewnia, że numer będzie wykorzystywany jedynie w celu wysyłania komunikatów przez Urząd Gminy Żary a za otrzymywane SMS-y nie będą pobierane żadne opłaty.