Sześć zarzutów usłyszał 34-letni mężczyzna, podejrzany o kradzieże samochodów oraz nie stosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz policji, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

kradł samochody
fot. Policja.pl

34-latek został zatrzymany w minionym tygodniu przez kryminalnych z Żar, gdy jechał przywłaszczonym w Nowogrodzie Bobrzańskim Citroenem. Mężczyzna nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu i wsiadł za kierownicę. Podczas zatrzymania był pobudzony. Przeprowadzony test narkotykowy potwierdził, że jest on pod wpływem metamfetaminy i amfetaminy.

Kradł samochody, ale nie tylko

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie oraz innych, pozwolił na przedstawienie 34-latkowi 6 zarzutów w tym kradzieży zuchwałej zagrożonej surowsza karą, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zarzuty dotyczyły także m.in. kradzieży roweru, samochodów marki Mazda oraz Volkswagen o łącznej wartości 34 tysięcy złotych, przywłaszczenia pojazdu marki Volkswagen Passat oraz złamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego przez sąd. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Zobacz:   Przyjechali do sądu na sprawę, w drodze powrotnej okradli piwnicę

W sobotę, 11 lipca, sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosowała wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna wszystkie te przestępstwa popełnił w warunkach tzw. recydywy, wobec czego musi liczyć się z surową karą.