37-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, prowadził pojazd na zakazie i pod wpływem środków odurzających oraz posiadał przy sobie metaamfetaminę grozić może surowa kara pozbawienia wolności.

pościg w przewozie
fot. Policja.pl

W nocy z 4/5 sierpnia, policjanci z lokalnego posterunku podjęli pościg w Przewozie za kierowcą Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wysyłanych mu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. W pewnym momencie mężczyzna gwałtownie zahamował, zatrzymał pojazd i podjął ucieczkę pieszo.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Sprawca pościgu został zatrzymany kilkanaście metrów dalej. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Przeprowadzone badanie wykazało, że 37-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego znajduje się pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania, okazało się, że mężczyzna ma przy sobie środki odurzające. Dalsza kontrola wykazała, że mieszkaniec powiatu żagańskiego złamał również sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Zobacz:   Śmiertelny wypadek w Mostkach. Dostawcze Ducato dachowało przez 100 metrów

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty.

Tej samej nocy w Żarach na ul. Grunwaldzkiej Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żarach, zatrzymali innego kierowcę, 32-letniego mieszkańca Żar, który kierował samochodem osobowym pod wpływem środków odurzających. Od mężczyzny pobrana została krew do dalszych badań. Od ich wynik będzie zależało czy mężczyzna odpowie za wykroczenie czy przestępstwo.