– Miód i produkty pszczele znakomicie wspierają i wzmacniają odporność organizmu na wszelkie wirusy – mówią organizatorzy dorocznej imprezy i zapraszają na doroczny Jarmark Miodu i Wina w Żarach, który żadnym wirusom się nie poddaje.

XIV Jarmark Miodu i Wina Żary 2020
fot. materiały organizatora, Towarzystwo Upiększania Miasta w Żarach

Jarmark Miodu i Wina w Żarach 2020

To już 14. edycja imprezy organizowanej co roku w żarskim rynku przez Towarzystwo Upiększania Miasta w Żarach. Regionalne święto miodu i wina odbędzie się w tradycyjnie w trzecią sobotę i niedzielę września – które w tym roku przypadają w dniach 19-20 września.

Jarmark Miodu i Wina w Żarach to doskonała okazja do zakupu wysokiej jakości miodów bezpośrednio od pszczelarzy, prawdziwych rarytasów prosto od producenta i innych frykasów. Wydarzeniu towarzyszą występy lokalnych twórców i doskonała sielska atmosfera.

Towarzystwo Upiększania Miasta w Żarach, które jest organizatorem jarmarku, zaznacza, że w tym roku organizacja imprezy może przebiegać nieco inaczej niż w latach wcześniejszych – z oczywistych względów – aby zapewnić uczestnikom wydarzenia maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Prawdopodobnie w tym roku nie będzie degustacji miodów i konkursu na najsmaczniejszy miód, które dotąd organizowali pszczelarze z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Żarach od początku biorący udział we współorganizacji imprezy.