W ubiegły czwartek, 13 sierpnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali 5 obywateli Ukrainy. Powodem zatrzymania było nieprzestrzeganie kwarantanny obowiązującej po przekroczeniu wschodniej granicy.

zakaz wjazdu do polski
fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wytypowali do kontroli busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Samochodem podróżowało 6 obywateli Ukrainy. W trakcie kontroli ich dokumentów ustalono, że pięciu z nich przyjechało do Polski pod koniec maja i nie zastosowało się do 14 –dniowej kwarantanny podając w trakcie kontroli granicznej fikcyjne adresy zamieszkania w Polsce. Zaraz po przekroczeniu granicy zewnętrznej Unii Europejskiej pojechali do Niemiec.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Kiedy i gdzie można poruszać się pojazdami elektrycznymi

Komendant PSG w Tuplicach z uwagi na naruszone przez cudzoziemców prawo wydał wobec nich decyzje o zobowiązaniu do powrotu do swojego kraju. W decyzji orzeczono również 5-letni zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw obszaru Schengen. W związku z wydanymi decyzjami cudzoziemcy w wieku 20-32 lat następnego dnia zostali doprowadzeni do PSG w Medyce i przekazani stronie ukraińskiej.