Środki odurzające i substancje psychotropowe posiadał jeden z mieszkańców powiatu żarskiego, którego w środę zatrzymali policjanci z Lubska. Mężczyzna wpadł z narkotykami przez nerwowe zachowanie podczas legitymowania.

wpadł z narkotykami
fot. Policja

Do zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu w Lubsku. Uwagę funkcjonariuszy służby kryminalnej legitymujących mężczyznę, zwróciło jego nerwowe zachowanie. Mieli uzasadnione przypuszczenie, że mężczyzna może posiadać przy sobie środki odurzające dlatego zdecydowali się na przeszukanie.

W kieszeni spodni znaleźli woreczek strunowy, a w nim niewielkie zwitki folii aluminiowej z zawartością białego proszku, kryształków w kolorze białym oraz tabletki koloru pomarańczowego, a także marihuanę. Badania przeprowadzone przy użyciu testera wykazały m.in. amfetaminę, metaamfetaminę oraz ecstazy.

Zobacz:   Pościg w Radnicy zakończony kolizją w Sycowicach. 28-latek może spędzić w więzieniu nawet 15 lat

Policjanci wykonując dalsze czynności z zatrzymanym udali się do miejsca zamieszkania, gdzie podczas przeszukania znaleźli amfetaminę. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu.

W piatek, 21 sierpnia, Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosował wobec 21-letniego mieszkańca powiatu żarskiego podejrzanego o dokonanie przestępstwa z art. 62 ust.1.ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policji.