Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do Sądu Rejonowego wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wobec 26-letniego mężczyzny, który zostawił psa w samochodzie podczas upałów.

zostawił psa w samochodzie
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 4 lipca 2020 roku w Żarach, znęcał się nad psem rasy mieszanej typu York w ten sposób, że pozostawił go w nasłonecznionym pojeździe z lekko uchylonymi szybami w sposób uniemożliwiający odpowiednią wentylację powietrza, przy panującej temperaturze zewnętrznej 31 stopni Celsjusza, pozostawiając psa bez żadnej opieki oraz dostępu do wody i pożywienia czym naraził go na utratę życia lub zdrowia.– poinformowała w komunikacie żarska Prokuratura Rejonowa.

Zobacz:   SG: Zatrzymania trzech poszukiwanych

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Złożył również wniosek w którym poprosił o dobrowolne poddanie się karze. Oprócz utraty zwierzaka, prokurator wniósł również do sądu o wymierzenie kary grzywny w wymiarze 150 stawek dziennych po 20 zł każda, zakaz posiadania wszelkich zwierząt na okres 3 lat próby oraz nawiązkę na rzecz żarskiego stowarzyszenia ochrony zwierząt w kwocie 2000 zł.

Jeśli sąd odrzuci wniosek, mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.