35-latek przewoził dziecko bez wymaganego fotelika przez co sprowadził na siebie policyjną kontrolę. Podczas kontroli drogowej mężczyzna wylegitymował się podrobionym prawem jazdy, a za odstąpienie od czynności służbowych oferował łapówkę.

oferował łapówkę
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja.pl

W ubiegłym tygodniu policjanci z żarskiej drogówki, którzy patrolowali drogę krajową nr 12, między Buczynami a Trzebielem zatrzymali osobowego Golfa. Samochód zwrócił ich uwagę, ponieważ na tylnej kanapie siedziało 5-letnie dziecko bez wymaganego fotelika.

Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze poprosili kierowcę o dokumenty. 35-latek okazał bułgarskie prawo jazdy, uprawniające do kierowania autobusami oraz pojazdami ciężarowymi. Już sam wygląd dokumentów wzbudził podejrzenie, że może ono być podrobione, zwłaszcza, że na pytanie czy potrafi kierować autobusami i pojazdami ciężarowymi mężczyzna zaprzeczył.

Zobacz:   Rozpylał na policjantów gaz łzawiący. Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej

Porównanie dokumentu do oryginału w systemach informatycznych potwierdziło tylko przypuszczenia, że okazany dokument jest podrobiony i znacznie odbiega od oryginału. – W takiej sytuacji policjanci poinformowali mężczyznę, że dokument zostanie zabezpieczony. 35-latek podczas rozmowy przyznał, że kupił je w Bułgarii i zaproponował funkcjonariuszom tysiąc złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności i zwrot dokumentów. – mówi kom. Aneta Berestecka z KPP w Żarach.

Reakcja na taką propozycję mogła być tylko jedna – mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu gdzie oczekiwał na dalsze czynności. 35-latek został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Żarach, gdzie usłyszał zarzuty używania jako autentycznego podrobionego, bułgarskiego prawa jazdy oraz złożenia funkcjonariuszom obietnicy łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i zwrócenia podrobionego dokumentu.

Zobacz:   Policyjna eskorta lekarza na motocyklu. Pędził na operację ratującą życie

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.