Mieszkańcy Gminy Żary zbierają plastikowe nakrętki aby pomóc choremu Kubusiowi ze Złotnika. Choć nakrętka to niewielki i niepozorny przedmiot to zebrany w dużych ilościach może wiele zdziałać – podkreślają organizatorzy akcji.

zbierają plastikowe nakrętki
fot. Gmina Żary

Kubuś mieszka w Złotniku (gmina Żary). Urodził się jako wcześniak z licznymi powikłaniami poporodowymi. Zdiagnozowano u niego padaczkę objawową a jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Kubuś jest dzieckiem niewidomym, gdyż wylew, który wystąpił u niego w trzeciej dobie życia uszkodził mu nerwy wzrokowe. Wymaga leczenia, stałej pomocy i rehabilitacji.

Mieszkańcy z podżarskich miejscowości mocno wierzą, że wspólnymi siłami mogą zebrać tony nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Kubusia.

Zobacz:   Akcja sadzenia drzew i warsztaty z tworzenia kokedamy w Zielonej Górze

Zbieranie nakrętek – o co w tym chodzi?

Niepozorne nakrętki są wykonane z czystego polimeru PET, dzięki czemu łatwo poddać je recyklingowi powtórnie przetworzyć. Są cenne – w skupie ich tona kosztuje około 800 zł. Oprócz pomocy niesionej potrzebującym, akcje zbierania nakrętek pomagają także chronić środowisko.

Przeczytaj również: Recyklomaty w Słubicach już niedługo. Gmina wśród laureatów konkursu Świat bez odpadów

Serduszka, do których możemy wrzucać plastikowe nakrętki aby pomóc Kubusiowi ze Złotnika, ustawiono pod budynkami szkół w Grabiku, Olbrachtowie, Złotniku, Lubanicach, Mirostowicach Dolnych oraz w Sieniawie Żarskiej.

Zobacz:   Akcja sadzenia drzew i warsztaty z tworzenia kokedamy w Zielonej Górze

Zachęcamy do nadsyłania listów i Waszych publikacji. Regioneo.pl to miejsce w którym możecie podzielić się sprawami, które Was interesują lub bulwersują oraz zwrócić uwagę na problemy, którymi warto się zająć i przedstawić opinii publicznej. Opublikujemy Twój materiał. Prześlij swój news lub artykuł klikają tutaj lub wysyłając list na adres redakcja@regioneo.pl