Duża dawka wiedzy o bezpieczeństwie połączona z praktyką daje najlepsze efekty. Wiedzą o tym policjanci z żarskiej drogówki oraz prewencji, którzy odwiedzili dzieci z przedszkola „Bajka” w Żarach aby porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach w domu i na drodze oraz przećwiczyć w praktyce jak bezpiecznie przejść przez pasy.

jak bezpiecznie przejść przez pasy
fot. Policja

Policjanci pracujący w ruchu drogowym oraz prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Żarach odwiedzają dzieci z żarskich przedszkoli. Podczas spotkań opowiadają o bezpiecznych zachowaniach w domu i na drodze. Kształtowanie właściwych postaw u tak młodych osób jest bardzo ważne a przedszkolaki chętnie chłoną wiedzę, którą później mogą wykorzystać w praktyce. W minionym tygodniu policjanci spotkali się z dziećmi z przedszkola „Bajka” w Żarach.

Dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznego zachowania na drodze, podczas zabaw, w kontakcie z obcymi osobami oraz co zrobić, gdy zaatakuje je pies. Podczas spotkania mundurowi przypominali również o zachowaniach, które są zabronione: przebieganie przed nadjeżdżającym pojazdem, wchodzenie na przejście dla pieszych na czerwonym świetle, przechodzenie na drugą stronę drogi zza pojazdu, czy przejeżdżanie rowerem przez przejścia.

Funkcjonariusze podkreślali, jak ważne jest noszenie odblasków, kiedy jest ciemno. Najdrobniejszy element odblaskowy umieszczony na wierzchniej części odzieży może uratować życie.

Jak się okazało, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze najmłodsi znali doskonale, więc po części teoretycznej wszyscy mogli sprawdzić się w praktyce, na prawdziwym przejściu dla pieszych. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci. Na koniec spotkania dzieciom przekazano odblaski, ich zakup został sfinansowany ze środków przekazanych na cele profilaktyczne przez Urząd Miasta.