Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek, 16 października na Drodze Wojewódzkiej nr 287. Wypadek koło Lubska wydarzył się tuż po godzinie 15-tej. Zderzyły się trzy samochody – dostawczy Fiat Ducato i osobowy Seat oraz Volkswagen, który wypadł z drogi i dachował.

wypadek koło lubska
fot. KPPSP w Żarach

Z ustaleń policji wynika, że do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania. Kierowca Seata zaczął wyprzedzać dostawczego Fiata Ducato i zderzył się z nadjeżdżającym Volkswagenem. Siła uderzenia była tak duża, że Volkswagen wypadł z drogi i dachował.

Na miejsce wypadku skierowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Lubsko i jednostki OSP z Górzyna a droga została zablokowana w obu kierunkach na ponad godzinę. – Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu przewodów akumulatorów w pojazdach, udzieleniu pomocy przedmedycznej dla jednej osoby poszkodowanej, którą następnie przekazano dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. – poinformowała Straż Pożarna z Żar.

Zobacz:   17-latka bez prawka i pijany 34-latek próbowali uniknąć kontroli. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi im 5 lat

W wypadku nikt nie ucierpiał a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.