W związku z listopadowym świętem Wszystkich Świętych, organizacja ruchu w rejonie żarskich cmentarzy będzie zmieniona. Jak co roku w rejonie cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu drogowego, których celem jest ograniczenie utrudnień i poprawa jego płynności.

jak dojechać na cmentarz w Żarach
fot. Pexels

W związku z przewidywanym zwiększeniem natężenia ruchu pojazdów i pieszych nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oraz przyjezdnych będą czuwali policjanci z żarskiej komendy. Jak co roku w rejonie cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu drogowego, których celem jest ograniczenie utrudnień i poprawa jego płynności. – Pamiętajmy o przestrzeganiu obostrzeń, zasłaniajmy nos i usta, a także utrzymujmy dystans społeczny. – przypominają policjanci – Jeśli to możliwe, zalecamy pozostanie w tym czasie w domach, szczególnie osobom starszym, zaplanowanie wizyt w innych terminach.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Jadąc na cmentarz w Żarach, Kunicach i Lubsku warto zadbać o bezpieczeństwo. Nie zabierajmy na cmentarz pieniędzy lub zabierzmy tylko niezbędną kwotę a telefony i torebki należy trzymać cały czas przy sobie. Pozostawienie ich na ławce czy płycie nagrobka to łatwa okazja dla złodziei i kieszonkowców. Parkując samochód, należy zrobić to w taki sposób aby nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym i nie utrudniać parkowania innym kierowcą. Nie pozostawiajmy w aucie żadnych cennych przedmiotów. Jeżeli to możliwe, lepiej też wybrać się na pieszo lub skorzystać z komunikacji miejskiej zwłaszcza, że w tym roku we Wszystkich Świętych jeżdżenie autobusami w Żarach jest za darmo.

📎  Kontrole półkolonii w powiecie żarskim

Jak dojechać na cmentarz w Żarach

Do cmentarza przy ul. Szpitalnej w Żarach będzie można dojechać ul. Słowackiego. Ulicą Szpitalną, od strony ul. Żagańskiej do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Dojazd do cmentarza będzie również możliwy ulicami Dąbrowskiego oraz Słowiczą.

Parkingi jak co roku zlokalizowane będą na ul. Szpitalnej, na odcinku od ul. Żagańskiej do ul. Sienkiewicza oraz dwa parkingi przy cmentarzu. Wyjazd z głównego parkingu będzie odbywał się ulicami: Łokietka i Konopnickiej w kierunku Al. Wojska Polskiego, natomiast z drugiego parkingu położonego przy cmentarzu będzie możliwy ulicami: Słowiczą i Warsztatową w kierunku ul. Żagańskiej.

📎  Policjanci wyważyli drzwi aby pomóc choremu mężczyźnie

Jak dojechać ma cmentarz w Kunicach

Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie drogą jednokierunkową od ul. Pułaskiego, za skrzyżowaniem z ul. Marszowską, a wyjazd ul. Pionierów w kierunku ul. Pułaskiego.

Jak dojechać na cmentarz w Lubsku

Jadąc na cmentarz w Lubsku należy pamiętać, że ul. Pokoju na odcinku od ul. Szpitalnej do ul. Jodłowej oraz ul. Krótka będą wyłączone z ruchu. Ul. Szpitalna od skrzyżowania z ul. Poznańską do ul. Warszawskiej będzie jednokierunkowa a ul. Jasna i Pokoju będą jednokierunkowe w kierunku obwodnicy miejskiej. Główny parking będzie znajdował się przy ul. Szpitalnej.

📎  Ma dopiero 15-miesięcy a już musi walczyć o życie. Michaś Kobylski z Żar potrzebuje pomocy w walce z nowotworem