Kolejna edycja akcji „Pola Nadziei” odbyła się w żarskim hospicjum. W 6. Kampanii Jesiennej Akcji Pola Nadziei dla Hospicjum Św. Brata Alberta w Żarach 2020/2021 wziął również udział Dom Pomocy Społecznej w Miłowicach, uczniowie okolicznych szkół, harcerze, przedszkolaki oraz osoby prywatne i lokalne firmy.

Pola Nadziei
fot. archiwum Żary24 online

Tegoroczną akcję, która trwała od 14 września do 6 listopada, wsparli m.in. harcerze, którzy przygotowali cebulki żonkili na kwesty, uczniowie z Żar, Mirostowic Dolnych, Olbrachtowa i Przecławia, przedszkolaki z Żar i Tuplic oraz wolontariusze, którzy kwestowali przed kościołami w Żarach, Olbrachtowie, Piotrowie i Żaganiu. W akcję zaangażowały się również prywatne i lokalne firmy. Wszystkie zebrane podczas akcji pieniądze, przyczynią się do stworzenia podopiecznym hospicjum godnych warunków w ostatnim okresie ich życia.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

W podziękowaniach dla Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, który przyłączył się do tegorocznej jesiennej akcji, podkreślono, że zaangażowanie DPS, przyczyniło się do rozprowadzenia 450 cebulek żonkili. DPS w Miłowicach zebrał prawie 950 zł na rzecz żarskiego hospicjum.

Pola Nadziei dla Hospicjum Św. Brata Alberta w Żarach

Pola Nadziei to cykliczna jesienna akcja, do której może przyłączyć się każdy, nabywając w hospicjum żonkilową cebulkę a następnie posadzić ją na rabatce lub balkonie i czekać aż rozkwitnie dobro. Akcja wspiera działalność hospicjum w Żarach a żonkil symbolizuje nadzieję dla osób cierpiących z powodu chorób nowotworowych i ich rodzin.