Dzielnicowy z Żar uratował kobietę, która chciała odebrać sobie życie. By nie dopuścić do tragedii musiał wyważył drzwi i wejść do mieszkania. Tam udzielił kobiecie pomocy przedmedycznej do czasu przybycia pogotowia.

Policjant z Żar uratował kobietę, która chciała targnąć się na swoje życie.
fot. Policja

W sobotnie popołudnie, 7 listopada, mł. asp. Tomasz Fudali pełnił służbę na terenie Żar. Od kilku dni przejął nowe obowiązki, został dzielnicowym. Policjantem jest już kilkanaście lat i dobrze wie, że kiedy w grę wchodzi ludzkie życie liczy się każda minuta.

Tego dnia otrzymał informację od dyżurnego, że kobieta chce odebrać sobie życie. Natychmiast udał się pod wskazany adres, jednak na miejscu ustalił, że adres z pewnością jest nieprawidłowy bo mieści się tam budynek instytucji. Przekazał tą informację dyżurnemu, który ustalił nowy adres.

Zobacz:   Policjanci wyważyli drzwi do mieszkania, by ratować 80-letnią kobietę [nagranie]

Pan Tomasz natychmiast udał się we wskazane ale drzwi były zamknięte, a ona nie reagowała na prośby o otworzenie ich. Nie tracąc cennego czasu policjant wyważył je i wbiegł do środka. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Policjant natychmiast udzielił kobiecie pomocy przedmedycznej i za pośrednictwem dyżurnego wezwał pogotowie ratunkowe. Ratownicy udzielili pokrzywdzonej fachowej opieki.

Natychmiastowe działanie dzielnicowego asp. Tomasza Fudali sprawiło, że wszystko zakończyło się szczęśliwie.