Dzielnicowy z Żar uratował kobietę, która chciała odebrać sobie życie. By nie dopuścić do tragedii musiał wyważył drzwi i wejść do mieszkania. Tam udzielił kobiecie pomocy przedmedycznej do czasu przybycia pogotowia.

Policjant z Żar uratował kobietę, która chciała targnąć się na swoje życie.
fot. Policja

W sobotnie popołudnie, 7 listopada, mł. asp. Tomasz Fudali pełnił służbę na terenie Żar. Od kilku dni przejął nowe obowiązki, został dzielnicowym. Policjantem jest już kilkanaście lat i dobrze wie, że kiedy w grę wchodzi ludzkie życie liczy się każda minuta.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Tego dnia otrzymał informację od dyżurnego, że kobieta chce odebrać sobie życie. Natychmiast udał się pod wskazany adres, jednak na miejscu ustalił, że adres z pewnością jest nieprawidłowy bo mieści się tam budynek instytucji. Przekazał tą informację dyżurnemu, który ustalił nowy adres.

Zobacz:   Profilaktyka na kółkach: podsumowanie międzynarodowego projektu Policji

Pan Tomasz natychmiast udał się we wskazane ale drzwi były zamknięte, a ona nie reagowała na prośby o otworzenie ich. Nie tracąc cennego czasu policjant wyważył je i wbiegł do środka. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Policjant natychmiast udzielił kobiecie pomocy przedmedycznej i za pośrednictwem dyżurnego wezwał pogotowie ratunkowe. Ratownicy udzielili pokrzywdzonej fachowej opieki.

Natychmiastowe działanie dzielnicowego asp. Tomasza Fudali sprawiło, że wszystko zakończyło się szczęśliwie.