Szpital na Wyspie ma bardzo dobrą wiadomość dla kobiet spodziewających się dziecka. Porody rodzinne w Żarach będą znowu dostępne.

Szpital na Wyspie przywraca porody rodzinne w Żarach
fot. Pixabay

Porody rodzinne w Żarach

Dobrą wiadomość dla kobiet spodziewających się dziecka szpital przekazał na swoim profilu Facebook. Wszystkie panie będą mogły znowu skorzystać z porodów rodzinnych, które ze względu na sytuację epidemiologiczną były wstrzymane przez dwa ostatnie miesiące. Podobną decyzję podjął kilka dni również szpital w Nowej Soli.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Od 6 grudnia 2020 r. Szpital na Wyspie w Żarach wznawia porody rodzinne. Rodzącej pacjentce towarzyszyć będzie mogła wyłącznie jedna osoba, która przed wejściem na oddział powinna przebrać się w odzież ochronną. Do minimum należy ograniczyć również korzystanie z telefonu komórkowego. Jeżeli chcemy wykonać zdjęcia swojemu nowonarodzonemu dziecku (tylko!) to wyłącznie za wiedzą i zgodą personelu.

📎  Podział środków unijnych: Minister Buda spotka się z marszałkiem. "Presja ma sens"

Ciężarne z objawami sugerującymi infekcję zakażenia koronawirusem będą kierowane do szpitala zakaźnego w Sulechowie, a w przypadku zaawansowanej fazy porodu rodząca zostanie skierowana do dedykowanej sali porodowej w żarskim szpitalu.

Poród rodzinny to popularna praktyka w której podczas porodu oprócz zespołu terapeutycznego, rodzącej kobiecie towarzyszy członek rodziny – najczęściej mąż. W Polsce dopuszczone są od 1994 r.