Skuteczny pościg w Żarkach Wielkich. Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali kierowcę, który uciekał bo nie posiadał uprawnień. W jego samochodzie znaleźli również narkotyki. W związku z niespokojnym zachowaniem 28-latka, pobrano od niego krew. Badanie wykaże czy kierował pod wpływem środków odurzających.

Pościg w Żarkach Wielkich z BMW
Pościg w Żarkach Wielkich zakończył się gdy kierowca BMW utracił panowanie nad swoim samochodem – fot. Policja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 15 grudnia, zaraz po tym jak policyjny patrol wytypował do kontroli drogowej BMW. Kierowca zignorował policyjne koguty i przyśpieszył. Policjanci podjęli pościg w Żarach Wielkich za uciekającym samochodem.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Pościg w Żarkach Wielkich za BMW

Ucieczka 28-latka zakończyła się spektakularnym wypadkiem. W pewnym momencie, w jednej z miejscowości, wjeżdżając na drogę brukowaną, stracił on panowanie nad samochodem, który przewrócił się na bok i zatrzymał na kołach. Mężczyzna wysiadł z samochodu i próbował jeszcze na piechotę uciec do lasu ale po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany.

📎  Przed policją uciekał po dachu. Nietypowy pościg w Międzyrzeczu

Podczas przeszukania przy mężczyźnie, a także w samochodzie znaleziono narkotyki. Środki zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych, w wstępne testy wskazują, że posiadany „towar” to metamfetamina i amfetamina. Zachowanie 28-latka również wskazywało, że może być pod ich działaniem. Badanie laboratoryjne krwi wykaże czy kierował pod wpływem narkotyków.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie odpowie teraz przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia.

📎  Pościg w Krośnie Odrzańskim. Za kierownicą Mitsubishi siedział 14-latek