Dzięki sprawnej i szybkiej wymianie informacji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, policjanci z Lubska odzyskali skradzioną koparkę wartą blisko 100 tysięcy złotych. Sprzęt skradziony na terenie Niemiec, powrócił do właściciela jeszcze tego samego dnia.

Górzyn: policjanci odzyskali skradzioną na terenie Niemiec koparkę
fot. Pixabay

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Żarach na swoje stronie internetowej w środę rano, 12 lutego, dyżurny lubskiego komisariatu otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, o tym że na terenie Niemiec została skradziona koparka.

Ustalenia operacyjne wskazywały, że skradziona koparka może znajdować się na terenie powiatu żarskiego. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów, którzy rozpoczęli sprawdzanie wskazanego obszaru. W trakcie czynności ujawnili niedaleko Górzyna małą koparkę, która załadowana była na przyczepkę.

📎  Poszukiwany Wojciech Plis. Jest podejrzany o zabójstwo 25-latki z Sieniawy Żarskiej

Koparka warta blisko 100 tysięcy złotych została zabezpieczona i jeszcze tego samego dnia zwrócona właścicielowi. Szybka wymiana informacji z niemiecką Policją poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku to kluczowa sprawa w tego typu skutecznie przeprowadzonych działaniach.