Dzięki sprawnej i szybkiej wymianie informacji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, policjanci z Lubska odzyskali skradzioną koparkę wartą blisko 100 tysięcy złotych. Sprzęt skradziony na terenie Niemiec, powrócił do właściciela jeszcze tego samego dnia.

Górzyn: policjanci odzyskali skradzioną na terenie Niemiec koparkę
fot. Pixabay

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Żarach na swoje stronie internetowej w środę rano, 12 lutego, dyżurny lubskiego komisariatu otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, o tym że na terenie Niemiec została skradziona koparka.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Ustalenia operacyjne wskazywały, że skradziona koparka może znajdować się na terenie powiatu żarskiego. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów, którzy rozpoczęli sprawdzanie wskazanego obszaru. W trakcie czynności ujawnili niedaleko Górzyna małą koparkę, która załadowana była na przyczepkę.

Zobacz:   Mężczyzna poszukiwany ENA i 4 listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Koparka warta blisko 100 tysięcy złotych została zabezpieczona i jeszcze tego samego dnia zwrócona właścicielowi. Szybka wymiana informacji z niemiecką Policją poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku to kluczowa sprawa w tego typu skutecznie przeprowadzonych działaniach.