Nie żyje ks. Tomasz Dominik Grochowski, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górzynie i kapelan Zakładu Karnego w Krzywańcu. Zmarł w Nowy Rok, 1 stycznia 2021 r., w wieku 47 lat i w 20 roku kapłaństwa.

Nie żyje ks. Tomasz Dominik Grochowski, proboszcz parafii w Górzynie i kapelan Zakładu Karnego w Krzywańcu. Miał 47 lat
fot. Pixabay

Ks. Tomasz Dominik Grochowski zostanie pochowany na cmentarzu w Marszowie w piątek, 8 stycznia. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach o godz. 11:00. Dzień wcześniej, 7 stycznia, w kościele parafialnym w Górzynie odbędzie się msza żałobna dla kapłanów Dekanatu Lubsko. Informację o śmierci kapłana przekazano na stronie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Zobacz:   Policjantka po służbie zatrzymała kierowcę na podwójnym gazie

Ks. Tomasz Dominik Grochowski urodził się 18 stycznia 1973 r. w Żarach. Jest absolwentem Techniku Rolniczego w Żarach. Studiował w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Święcenia kapłańskiego odebrał w 2000 r. w Gorzowie Wlkp. z rąk bp. Adama Dyczkowskiego. Był wikariuszem w parafiach w: Żaganiu, Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp., Kostrzynie nad Odrą i Nowogrodzie Bobrzańskim.

Od 2015 roku był kapelanem w Zakładzie Karnym w Krzywańcu a od sierpnia 2020 r. również proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górzynie. Zmarł 1 stycznia 2021 r., w wieku 47 lat i w 20 roku kapłaństwa.